PLEASE WAIT
Translating to your language...
This can take up to 15 seconds.
MENU
MENU

Rodzaje i budowa feromonów

Jak wpływają na nas poszczególne feromony?


Spójrz na feromony, jak na konkretne związki chemiczne, które wydziela Twój organizm w odpowiednich momentach życia. Gdy dobrze się bawisz, Twoje ciało produkuje więcej Androstenolu. Gdy odczuwasz podniecenie, wydzielasz znacznie więcej feromonow płciowych. Osoba dominująca wydziela dużą ilość Androstenonu, który sprawia, że osoby wokół niej stają się jej podporządkowane. Feromony sygnalizują innym Twój aktualny nastrój, samopoczucie, a także gotowość seksualną. Nie tylko Twoja dieta[85] oraz geny[71], ale przede wszystkim każdy stan emocjonalny, a więc wszystko co przeżywasz[88], ma wpływ na zapach Twojego ciała[87]. Feromony wydzielane są przez Twoje ciało, w celu informowania innych ludzi o Twoich zamiarach.
Ludzie podświadomie wyczuwają Twoje nastawienie[89]. Co więcej, kobiety wyczuwają gdy mężczyzna jest wycofany i przestraszony[88]. Preferują one partnerów, którzy pachną mężczyzną, a więc konkretnymi związkami semiochemicznymi - androstenami[82,83,84,91]. Przywódcy, liderzy, osoby pewne siebie wytwarzają ich naturalnie znacznie więcej niż osoby nieśmiałe.
Czy tego chcesz, czy też nie, nieświadomie przekazujesz otaczającym Cię osobom określoną informację. Odpowiednio dobierając feromony, możesz wpływać na to w jaki sposób będą postrzegać Cię inni ludzie. Gdy stosujesz Androstenol, ludzie odbierają Cię bardziej pozytywnie.


Nauka obecnie bazuje na kilku podstawowych związkach. Tak jak kobieta i mężczyzna wytwarza estrogen i odpowiednio testosteron, tak ciała ludzkie produkują feromony z poniższej rodziny. Stosowanie androstenów podkreśla męskość, natomiast stosowanie estrogenów, uwydatnia kobiecość.

ROZWIŃ:
ANDROSTENOL C19H30O
ROZWIŃ

ANDROSTENON C19H28O
ROZWIŃ

ANDROSTERON C19H30O2
ROZWIŃ
ANDROSTADIENON C19H26O
ROZWIŃ

ESTRATETRAENOL C19H24O
ROZWIŃ

KOPULINY C2-C5
ROZWIŃ

Ilość a jakość feromonów

Pociąg seksualny osiągnąć można dzięki zastosowaniu produktów opartych na pojedynczym feromonie (androstenol dla kobiet, by wzbudzić zainteresowanie mężczyzn oraz androstenon dla mężczyzn, by zaintrygować kobiety). Jednakże, badania wykazały, że za urok osobisty nie jest odpowiedzialny wyłącznie jeden składnik. Aby w naturalny sposób przyciągnąć inne osoby, lepszym rozwiązaniem staje się jednoczesne zastosowanie wielu feromonów.
Produkty, których składnikami jest wiele feromonów nie tylko wzmagają stopień podniecenia seksualnego, ale również tworzą pozytywną aurę wokół osoby, która ich użyła. Ma ona wpływ na sposób odbioru zarówno wśród obcych, jak i znajomych.
Produkty oparte na wielu składnikach wykorzystywane są ze znakomitym rezultatem przez sprzedawców. Akwizytorzy zauważyli znaczną poprawę w sprzedaży swych produktów, starsi ludzie zauważają zmianę podejścia w zachowaniu innych ludzi, kelnerzy dostają więcej napiwków.
Odowiednie wyważenie poszczególnych feromonów wpływa na konkretną zmianę w osobie, z którą rozmawiasz. Większa ilość zastosowanego androstenonu wpłynie na podkreślenie męskości oraz seksualności. Dodatek androstenolu oraz androsteronu łagodzi efekt pożądania, wprowadza stopień przyjazności oraz zaufania.

Czy każdy z nas wytwarza inne feromony?

Zdarzają się opinie jakoby feromony syntetycznie nie mogły działać, ze względu na fakt, iż każdy człowiek wydziela inne związki. Prawda jest taka, że każdy z nas wydziela androstenol, androstenon, androsteron, androstadienon oraz inne feromony. Różnica między nami polega na ilości i proporcjach produkowanych związków. Syntetyczne feromony, wytwarzane w laboratoriach, są uśrednieniem naturalnych substancji występujących wśród ludzi.

Następnie przeczytaj:
Czy feromony pachną? »