MENU
PLEASE WAIT.
Translating to your language...
This can take up to 15 seconds.
Wszystko o feromonach
Badania Naukowe
Forum
Blog
Newsletter
Kontakt

  Estratetraenol (Ph15, dawniej ER-830) - zapach kobiety
  Pełna nazwa związku: Estra-1,3,5(10),16-tetraen-3-ol
  Wzór molekularny: C19H24O
  Masa molowa: 268,36
  Budowa strukturalna:
  Charakterystyka:
  Związek budową zbliżony do estrogenów[76]. Odpowiednik Androstadienonu dla kobiet[58], który znaleziono w urynie kobiet znajdujących się w trzecim trymestrze ciąży[101]. Uznawany jest za prawdziwy kobiecy feromon[11,97]. Estratetraenol nawet w dużych dawkach pozostaje feromonem bezwonnym[60,102,103], a mimo to w wyjątkowy sposób aktywuje mózg ludzki(Rys.2). Odbierany jest wyłącznie poprzez narząd VNO. Związek nie jest wyczuwalny dla 80% społeczeństwa. Pozostała część określa jego zapach jako słodki, bądź kwiatowy.
  Szczególnie wrażliwi na działanie Estratetraenolu są mężczyźni[111]. Niewielkie dawki wpływają na zmianę nastroju[48] zarówno mężczyzn, jak i kobiet[11]. Związek odpowiedzialny jest za pobudzenie psychofizjologiczne[49], a także aktywację odpowiednich obszarów mózgu mężczyzn[100,104] (regionów odpowiedzialnych za uwagę oraz świadomość[96]). Estratetraenol zwiększa temperaturę skóry mężczyzn i zmniejsza kobiet[49], zmienia przewodnictwo skóry, częstotliwość oddechów oraz bicia serca[11,97]. Natychmiast zwiększa stan pobudzenia kobiet i zmniejsza zmęczenie[108]. Efekty są ściśle zależne od kontekstu[109] - wzmacnia pozytywny nastrój mężczyzn (w każdej sytuacji) oraz redukuje negatywny, ale tylko gdy następuje interakcja z innym mężczyzną. Gdy pojawiają się bodźce erotyczne, zarówno kobiety, jak i mężczyźni zauważają duży wzrost pobudzenia seksualnego [77]. zwiększa stan skupienia mężczyzn[109]. Udowodniono, iż mężczyźni preferują kobiety, które pachną Estratetraenolem[91]. Ludzie pachnący tym związkiem odbierani są jako bardziej kobiecy[110]. Odkryto, iż Estratetraenol skraca czas snu mężczyzn o blisko dwie godziny[98]. Może być stosowany przy problemach z wydłużonym snem, oraz przy ogólnym zmęczeniu związanym z rytmem dnia[99]. Zmniejsza negatywne efekty tak zwanego jet lag, który pojawiają się podczas długich lotów samolotem.

  Rys.2. Aktywacja mózgu w wyniku działania Estratetraenolu
  Jak postrzegają Cię ludzie, gdy stosujesz Estratetraenol?
  Estratetraenol wpłynie na Ciebie pobudzająco i podkreśli Twoją kobiecość. Mężczyźni postrzegać będą Cię jako bardziej atrakcyjną oraz seksowną. Związek ten, podobnie jak inne feromony, silnie wzmaga istniejące już podniecenie seksualne [77].
  Produkty zawierające Estratetraenol: BTB, Pheromax Woman.

Następnie przeczytaj: 
Wysyłamy do USA!
Koszt wysyłki do USA to tylko 19,99zł!
Złóż zamówienie teraz, a już za kilka dni będziesz trzymać paczkę w swoich rękach!


Do kolejnej realizacji zamówień pozostało: 23godz:47min
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień w swojej przeglądarce. Rozumiem.