MENU
PLEASE WAIT.
Translating to your language...
This can take up to 15 seconds.
Wszystko o feromonach
Badania Naukowe
Forum
Blog
Newsletter
Kontakt

Czy feromony to manipulacja?

W jaki sposób wykorzystując zapachy możemy mieć wpływ na ludzkie zachowanie? Czy możemy manipulować w „dobrym interesie”? Chcąc, nie chcąc robimy to dzięki feromonom...

Manipulacja zwykle kojarzona jest negatywnie, bo służy głównie do osiągania zamierzonych celów kosztem innych. Manipulację określono kiedyś obrazowo, jako „włamanie do umysłu ofiary i podrzucenie tam własnych pomysłów lub opinii w taki sposób, aby ofiara pomyślała, że sama jest ich autorem.” Manipulacja to jednak również wpływanie na otoczenie w zupełnie nieszkodliwy i bezkonfliktowy sposób. Skuteczne techniki wywierania takiego wpływu pomogą nam osiągnąć praktycznie każdy cel, który niekoniecznie musi być okupiony kosztem innych.

Naturalne narzędzia manipulacji

Szeroko pojęte określenie manipulacji to wiele „narzędzi”, za pomocą których możemy osiągnąć swój cel. Perfumy jakich używasz, twój ubiór, makijaż - to wszystko manipulacja, czyli Twój sposób na zmianę odbioru Twojej osoby w oczach drugiego człowieka. Jednym ze skutecznych narzędzi podświadomego wpływu na drugą osobę są feromony - naturalne związki, wydzielane wraz potem i różnego rodzaju wydzielinami. Ich działanie wykorzystywane jest zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn w sferze kontaktów osobistych, bo feromony powodują, że przyciągamy do siebie ludzi. Osoby w naszym otoczeniu – nie wiedzieć dlaczego – stają się przyjaźnie nastawione, bardziej nam ufają, liczą się z naszym zdaniem. W sferze intymnej feromony to afrodyzjak, który zdecydowanie „rozgrzewa” atmosferę w sypialni, zwiększa namiętność i atrakcyjność nawet o 300%. Potwierdzają to autentyczne badania naukowe. Między innymi dlatego feromony kojarzone są z narzędziami manipulacji i do manipulacji są wykorzystywane.

Wielu sceptyków uważa, że korzystanie z feromonów, bez wspominania o tym partnerowi, to nieszczera manipulacja, niepozostawiająca drugiej osobie możliwości wyboru. Inna grupa ludzi uważa, że odrobina tajemnicy w związku jest pożądana. Liczne opinie klientów zadowolonych z korzystania z feromonów potwierdzają skuteczność działania tych związków. Zauważyć można, że część osób ukrywa stosowanie feromonów przed swoim partnerem, część osób nie robi z tego tajemnicy. A jakie jest Twoje zdanie? Czy stosowanie feromonów to manipulacja?

Jeżeli możemy zwiększyć namiętność w naszym związku, poprawić relacje z partnerem, sprawić, że otoczenie będzie nas postrzegać pozytywnie; jeśli możemy zwiększyć swoją skuteczność zawodową czy w kontaktach z innymi, warto przetestować to coraz bardziej popularne narzędzie, jakim są feromony.

Sprawdź feromony na własnej skórze. Przejdź do sklepu: Sklep »