MENU
PLEASE WAIT.
Translating to your language...
This can take up to 15 seconds.
Wszystko o feromonach
Badania Naukowe
Forum
Blog
Newsletter
Kontakt

  Androstadienon (A1, dawniej ER-670) - modulator nastroju kobiet
  Pełna nazwa związku: Androsta-4,16-dien-3-one
  Wzór molekularny: C19H26O
  Masa molowa: 270
  Budowa strukturalna:
  Charakterystyka:
  Nieandrogennny steroid z grupy 16-androstenów. Wykryty został we krwi[52] (mężczyzn: 98ng/100ml, kobiet 36ng/100ml[121]), pocie[53], nasieniu[54] oraz we włosach pachowych[55,56]. W niskich, ale efektywnych, dawkach nie posiada wyczuwalnego zapachu (potwierdziło 70% badanych)[48]. W dużych stężeniach charakteryzuje się silnym zapachem piżma. 30% respondentów określa nutę zapachową jako męską, zapachu ubrań lub mydła. Posiada unikalne właściwości w porównaniu z innymi androstenami[58]. Androstadienon zmienia poziom wykorzystanej glukozy w mózgu[58], w rejonach, które nie są ściśle związane ze zmysłem węchu, pobudza specyficzne obszary w mózgu odpowiedzialne za emocje. Gdy wdychany, zwiększa tętno, częstość oddechów oraz temperaturę skóry kobiet[49], jednak - co ciekawe - ważne jest, aby w momencie poddawania się jego wpływowi, zachodziła interakcja między kobietą a mężczyzną, ponieważ efekty te zależne są od kontekstu i nie pojawiają się, gdy zachodzi interakcja między dwiema kobietami lub dwoma mężczyznami. Androstadienon uznawany jest przez wielu naukowców za jedyny prawdziwy męski feromon[57,22,11]. Nazwany został womeroferyną. Ludzie pachnący tym związkiem odbierani są jako bardziej męscy[110]. Wiele udokumentowanych badań nad tym związkiem wykazało, iż może on pełnić rolę feromonu modyfikującego[33], ponieważ oddziałuje w bardzo specyficzny sposób na aktywność mózgu kobiet. Zmienia ich stan psychiczny[58], redukując negatywny nastrój oraz zwiększając pozytywny, a także zapobiega spadkowi pozytywnego nastroju i wzrostowi nastroju negatywnego (pomimo dodatkowego stymulowania negatywnymi bodźcami) [48], bez świadomego wyczuwania jego zapachu[48,49]. Już nanomolarne wielkości Androstadienonu wpływają na stan emocjonalny i pobudzenie kobiety, niezależnie od fazy jej cyklu menstruacyjnego[49]. Związek wpływa również na wzrost uwagi i skupienia [75].
  Z neurologicznego punktu widzenia, reakcje kobiet na Androstadienon wychodzą daleko poza układ węchowy, aktywując obszary mózgu odpowiedzialne za skupienie, społeczne postrzeganie, przetwarzanie emocji i zachowania seksualne [131]. Udowodniono, iż Androstadienon łagodzi syndrom napięcia przedmiesiączkowego. Zwiększa stopień intymności i komfortu oraz wpływa na wzrost czułości.
  Na Androstadienon reagują zarówno kobiety, jak i mężczyźni, jednakże rezultaty są odmienne dla każdej płci. Poprawia on samopoczucie i zwiększa podniecenie kobiet, może jednak wpłynąć negatywnie na samopoczucie mężczyzn[78]. Daje efekt stymulacji, euforii, zapobiega spadkowi pozytywnego nastroju oraz wzrostowi niepokoju, złości i irytacji[48], które pojawiają się w przypadku placebo.
  Efekty działania Androstadienonu widoczne są praktycznie natychmiast. Związek zaczyna działać po 20 sekundach od momentu rozpoczęcia wdychania[117]. Już po 10 minutach kobiety stają się mniej zaniepokojone, zagubione i podenerwowane, a w zamian stają się bardziej euforyczne, pobudzone, podniecone oraz towarzyskie[108]. Efekty te utrzymują się przez 75 minut po ekspozycji[117].

  Rys.1. Aktywacja mózgu kobiet w wyniku działania Androstadienonu
  Jak postrzegają Cię ludzie, gdy stosujesz Androstadienon?
  Androstadienon poprawia samopoczucie i zwiększa podniecenie kobiet, z którymi się spotykasz. Odpręża je i poprawia ich nastrój. Gdy wprowadzisz kobietę w stan pozytywny, Androstadienon pomoże Tobie go podtrzymać. Kobiety czują się przy Tobie mniej poddenerwowane, bardziej otwarte i towarzyskie, spokojne oraz bezpieczne. Gdy stosujesz Androstadienon, odbierany jesteś przez otoczenie jako bardziej męski. Androstadienon określany jest często jako feromon miłości, ze względu na jego użyteczność w związku, w sytuacjach intymnych. Badanie przeprowadzone w 2002r. [129] potwierdziło pozytywny wpływ Androstadienonu na życie seksualne kobiet po okresie menopauzy, poprawę ich nastroju oraz uspokojenie.
  Produkty zawierające Androstadienon: BTB, Pheromax Man.

Następnie przeczytaj: 
Wysyłamy do USA!
Koszt wysyłki do USA to tylko 19,99zł!
Złóż zamówienie teraz, a już za kilka dni będziesz trzymać paczkę w swoich rękach!


Do kolejnej realizacji zamówień pozostało: 23godz:47min
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień w swojej przeglądarce. Rozumiem.