PLEASE WAIT
Translating to your language...
This can take up to 15 seconds.
MENU
MENU

Czym są feromony?

Definicja i znaczenie feromonów u ludzi

 
laborant wyjmuje fiolkę
Syntetyczne feromony wytwarzane są w laboratorium

Feromony – to naturalnie występujące związki zapachowe wydzielane przez żywe organizmy (w tym ludzi), służące do niewerbalnej komunikacji z innymi.

Feromony to podstawa komunikacji zapachowej. Osobniki tego samego gatunku komunikują się za ich pomocą w celu wymiany informacji. W świecie zwierząt, samiec jest zdolny do zlokalizowania partnera mimo odległości często przekraczających kilometry. Te środki chemiczne, wytwarzane w okresie młodości, odpowiadają za łączenie się par w okresie godowym. Ludzie również wytwarzają feromony. Odpowiednie dla naszego gatunku.

Ty też możesz sięgnąć po feromony i mieć wpływ na to, jak odbierają Cię inni.

Wiedza o tym, jak działają feromony oraz jak ich używać daje Tobie olbrzymie możliwości w codziennym życiu, w kontakcie z drugą osobą w pracy, podczas zdawania egzaminów, czy też w nawiązywaniu nowych znajomości w klubie. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak skuteczne mogą być feromony, gdy zaaplikujesz je na skórę...

Historyczne odkrycie feromonów

Pierwsze badania nad feromonami przeprowadzone w 1971 roku przez dr Marthę McClintock, wykazały, że u kobiet, które mieszkają i przebywają razem, następuje wyrównanie cykli menstruacyjnych (kobiety owulują w tym samym dniu). Inne z badań dowiodło, że kobiety podczas owulacji ubierają się bardziej wyzywająco i właśnie w tym czasie (gdy prawdodopodobieństwo zapłodnienia jest największe) znacznie częściej wychodzą do klubów. Inne z badań wykazało, że właśnie podczas owulacji kobiety stają się bardzo podatne na działanie feromonów. Ich zapach kojarzy im się z silnym, mocnym mężczyzną.


Wizualizacja wpływu feromonów na reakcje mózgu drugiego człowieka


Wizualizacja wpływu feromonów na reakcje mózgu drugiego człowieka

To wszystko odbywa się na poziomie podświadomym. Oznacza to, że świadomie nie wiesz, że w danym momencie znajdujesz się pod wpływem substancji wydzielanych przez innych. Podobnie inni nie wiedzą, że Ty podprogowo wpływasz na nich.


Co to są feromony?

Feromony to związki, którymi nieświadomie komunikujesz się z innymi. Zapach Twojego ciała informuje innych o Twoim nastawieniu, Twoich emocjach, ekscytacjach i lękach. Zapach Twojego ciała ma olbrzymi wpływ na to, jak odbierają Cię inni. Twoja skóra emituje substancje, które odzwierciedlają to, co aktualnie przeżywasz w środku. Ostatnie badania naukowe dowodzą, że to, jakie emocje odczuwasz - wpływa na to jak pachniesz. A to jak pachniesz - wpływa na innych. Twoja skóra wytwarza związki semiochemiczne (informacyjne) i wysyła je do otoczenia informując innych o twoich emocjach, uczuciach i nastroju.

"To pewnego rodzaju perfumy, które przyciągają ludzi do siebie" pisała na feromonowym forum jedna ze stosujących. Ktoś inny dodał: "to taka substancja, która wydziela człowiek - im więcej wydziela feromonów, tym więcej osobników przeciwnej płci na niego leci". Jest to co prawda pewien skrót myślowy, ale dużo w tym prawdy.
OPINIE STOSUJĄCYCH:
"nie jestem typem "Maseraka", ale to co kobiety robią wokół mnie jak czują ten zapach tego nie idzie opisać - łamią własne zasady, stają się maksymalnie odważne po prostu szaleństwo. Chociaż dzwoniłem do Państwa z opinią kilkanaście dni po zakupie i już wtedy zauważalne były efekty, ale po czasie można określić zapach "the edge" nawet "niebezpiecznym". Najciekawsze jest to, że najbardziej podatne sobą osoby które znam tutaj totalny brak hamulca, ale kobiety mijane na ulicy zaczepiają, zagadują... ROZWIŃ »   chcą się zapoznawać się, szukają kontaktu ze mną - brzmi jak bajka ale odczucia niewyobrażalne. Najważniejsze aby przy pomocy zapachu zostać sobą - wtedy efekty są oszałamiające." ZWIŃ ↑

Feromony: The EDGE
Feromony stosuje od: 15. lat
Zdjęcie za zgodą autora
"Witam. Na feromony.pl zamówiłam the edge, btb było było małym dodatkiem. Jako pierwsze wypróbowałam the edge zapach piękny poprawia humor, otoczenie jest ciekawe pięknym, magicznym zapachem ale w połączeniu z btb ten zapach uwodzi, odczułam to w bardzo zaskakujący sposób. Mój mężczyzna dawno nie okazywał mi tyle czułości. Dzięki Wam jestem spokojniejsza o nasz związek :). Chciałam także serdecznie podziękować za świetną obsługę oraz ekspresowa wysyłkę. Będę Was polecać."

Feromony: BTB
Feromony stosuje od: 9. lat
Zdjęcie za zgodą autora
Masz wpływ na to, jak odbierają Cię inni ludzie. To Ty decydujesz jaką informacje przekazuje Twoje ciało innym. Możesz odpychać ludzi lub możesz uwodzić ludzi swoją osobą.

Od kiedy feromony dostępne są w sprzedaży, możesz wpływać na to w jaki sposób postrzegają Cię inni. Możesz wysyłać sygnały o gotowości seksualnej, o spokoju, o pewności siebie, o zabawie... Ty decydujesz. Wystarczy wybrać odpowiedni preparat z gamy produktowej.


Czy chcesz mieć wpływ na to, jak postrzegają Cię inni?

mężczyzna flirtujący z kobietami
Wpływaj na to jak odbierają Cię inni!

Włoscy naukowcy opisali niedawno osoby: mężczyzn i kobiety, wydzielające 100 razy więcej feromonów niż inni. Z reguły mają oni też większy temperament seksualny i cechuje ich dużą atrakcyjność fizyczna. Czy ty też chcesz mieć wpływ na to, jak odbierają Cię inni?

Feromony mają olbrzymi wpływ na to jak postrzegają Cię osoby, z którymi się spotykasz, zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Jeżeli zależy Tobie na dobrej komunikacji z innymi, jeżeli chcesz bardziej wpływać na ludzi i mieć to, czego od życia najbardziej pragniesz, feromony są właśnie dla Ciebie. Feromony to narzędzie dla tych, dla których ważna jest dobra komunikacja.

Potwierdziło to już tysiące stosujących (sprawdź opinie klientów) - feromony zmieniają sposób odbioru Twojej osoby. Po użyciu feromonów, ludzie wokół Ciebie stają się bardziej bezpośredni, otwarci, gotowi na rzeczy, których często nie byliby w stanie zrobić bez obecności feromonów. Feromony zmieniają punkt widzenia ludzi Cię otaczających, którzy stają się bardziej przychylni i skorzy do rozmowy, a czasami nawet flirtu. Gdy stosujesz feromony, ludzie dążą do spotkania z Tobą, nawiązania bliższego kontaktu, nie wiedząc właściwie dlaczego. Dokładne wyjaśnienie tego zjawiska znajdziesz na podstronie Szósty zmysł.
Następnie przeczytaj:
Czy feromony działają? »