Feromony.pl ::: Feromony ludzkie - Budowa feromonów, skład: Androstenon, Androstenol, Androsteron, Androstadienon, Estratetraenol
MENU
PLEASE WAIT.
Translating to your language...
This can take up to 15 seconds.
Wszystko o feromonach
Badania Naukowe
Forum
Blog
Newsletter
Kontakt

  Androstenon - dominacja oraz autorytet
  Pełna nazwa związku: 5α-androst-16-en-3-one
  Wzór molekularny: C19H28O
  Masa molowa: 272,43
  Budowa strukturalna:
  Charakterystyka:
  Feromon męski. Nieandrogennny steroid z grupy 16-androstenów. Produkt utlenienia Androstenolu. Na rynku 1 gram osiąga wartość 30000-60000 PLN. Produkowany jest głównie przez ciało mężczyzn[45]. można go znaleźć w ludzkiej ślinie[66], pocie[45,67] oraz moczu[68]. Znaleziony może być również w ślinie knura[65], produktach mięsnych, truflach oraz w selerze[64]. Osobnik, który wydziela więcej Androstenonu odstrasza swoich rywali próbujących zdobyć jego wybrankę. Uznawany za socjoseksualny feromon męski[36]. Jest istotą agresji oraz dominacji. Niektóre badania wykazują, ze Androstenon może być odbierany negatywnie, ze względu na swój agresywny charakter[30,42,46]. Dowiedziono, że osoby odbywające kary w więzieniach miały znacznie więcej tej substancji w porównaniu z innymi ludźmi.

  Wonny Androstenon powstaje z bezwonnych związków wydzielanych przez gruczoły apokrynowe[26], dzięki skórnym bakteriom tlenowym[43,73]. Przy wysokim stężeniu, jego zapach określano jako pośredni między wonią potu oraz uryny, a aromatem słodkim i kwiatowym (waniliowym)[69]. Androstenon jest związkiem semiochemicznym, jednak nie każdy człowiek poddaje się jego działaniu. Wrażliwość na Androstenon uwarunkowana jest genetycznie[71]. We wrześniu 2007r. naukowcy z Rockefeller University udowodnili, że za percepcję Androstenonu odpowiedzialny jest receptor OR7D4, którego aktywność jest inna u każdego człowieka. Większość młodych ludzi jest wrażliwych na jego zapach. Około 20% dorosłych kobiet jest już częściowo anosmicznych na Androstenon[24]. Natomiast prawdziwie anosmicznych jest 2% populacji[18]. Co więcej, percepcja związku przez kobiety uzależniona jest od fazy cyklu menstruacyjnego[36] oraz stosowania tabletek antykoncepcyjnych[36]. Połowa dorosłych osób nie jest w stanie wyczuć jego zapachu[64]. Ciekawostką jest, że Afrykańczycy są bardziej wrażliwi na związek niż Amerykanie[72].

  Według przeprowadzonych badań wynika, że Androstenon akcentuje męskość i dominację. Pod jego wpływem kobiety oceniają mężczyzn jako bardziej atrakcyjnych, mężczyźni zachowują dystans[125]. Natomiast, mężczyźni, którym podobał się zapach Androstenonu oceniają innych mężczyzn bardziej pozytywnie. Środkiem tym spryskiwane są trudne do sprzedania miejsca w kinach, teatrach, itp.[63] Zauważono, że kobiety heteroseksualne oraz homoseksualni mężczyźni o wiele częściej siadają w miejscach, w których znajdował się Androstenon. Mężczyźni heteroseksualni miejsc tych wręcz unikają.
  Jak postrzegają Cię ludzie, gdy stosujesz Androstenon?
  Produkty z wykorzystaniem Androstenonu stosowane są głównie przez mężczyzn uganiającymi się za kobiecymi spódniczkami, chociaż sprawdza się również jako środek dla kobiet. Tworzy aurę dominacji, a w zbyt dużych dawkach może również zastraszać i wywoływać agresję. Ludzie będą Cię postrzegać jako osobę silną, dominującą i stanowczą. Skutkiem tego, produkty zawierające Androstenon mogą Tobie pomóc zrobić dobre wrażenie, być osobą zauważaną oraz znajdować się w centrum uwagi. Gdy korzystasz z Androstenonu wzbudzasz respekt. Androstenon wysyłać może do innych ludzi sygnały przekazujące informację "nie zadzieraj ze mną". Sprawia, że inni mężczyźni stają się bardziej ulegli, uprzejmi, poważają osobę stosującą ten związek, patrzą na nią z podziwem i traktują z należytym szacunkiem.
  Dodatkowo, Androstenon wpływa również na osobę stosującą, zwiększając jej pewność siebie, otwartość i bezpośredniość, wzniecając czasami niezbędną nutę śmiałości i arogancji. Kobiety mogą obawiać się Twojej siły, lecz tym samym mogą być nią zafascynowane. Ponieważ kobiety naturalnie preferują mężczyzn silnych i pewnych siebie, Androstenon sprawia, że mężczyzna staje się w ich oczach bardziej atrakcyjny. Reszta zależy od Twojego nastawienia i zachowania. Ze względu na swój seksualny charakter, produkty oparte na Androstenonie mogą być szczególnie istotne podczas nocnych uniesień, gdy pożądacie odrobiny dzikości.
  Ponieważ Androstenon posiada silny, specyficzny zapach, produkty na nim oparte należy przykrywać własnymi perfumami.
  Produkty zawierające Androstenon: BTB, NPA Man, The EDGE Man, Relationship, Chikara, Pheromax.

Następnie przeczytaj:Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień w swojej przeglądarce. Rozumiem.