801 011 792
Wszystko o feromonach
Badania Naukowe
Forum
Blog
Sklep »
Newsletter
Kontakt
MENU
Opinie klientów »
Badania Naukowe »       
Gwarancja »
Forum »
SKLEP »
Kontakt »
LOGOWANIE
aktualnie znajdujesz się na podstronie:
www.feromony.pl » Wszystko o feromonach » Pot człowieka
Pot człowieka
Pot ludzki to mikstura wydzielin produkowanych przez gruczoły łojowe, ekrynowe oraz apokrynowe[132], która zawiera sterydy oraz kwasy[132]. Gruczoły apokrynowe, które go wytwarzają reagują na ludzkie emocje[133].

W wielu badaniach wykazano, że pot ludzki:
  • przekazuje indywidualny kod danej osoby[127],
  • informuje o gotowości reprodukcyjnej[107],
  • przekazują aktualny stan emocjonalny: radość, strach, zaniepokojenie[63],[87],[134],
  • jest rozróżniany przez umysł, który jest stymulowany potem kobiet nam znajomych oraz obcych[135].
W ludzkim pocie znajdują się związki semiochemiczne (feromony), które służą do niewerbalnej, podświadomej komunikacji naszego ciała z ciałem innych ludzi.

Należy zauważyć, że zależnie od stanu emocjonalnego w jakim aktualnie się znajdujemy, wydzielamy inne związki chemiczne[133]. W badaniu przeprowadzonym w 2009 roku dokonano niesamowitego odkrycia - zauważono, że pot mężczyzn, którzy są podnieceni seksualnie wywołuje zmiany w mózgu kobiet, które je wyczuwają. Zobacz szczegóły »

Dużo już wiadomo na temat komunikacji semiochemicznej w przypadku zwierząt. W tej chwili prowadzi się wiele badań na temat socjoemocjonalnych uwarunkowań wśród ludzi. Na dzień dzisiejszy wiadomo już, że pot człowieka zawiera informacje socjoemocjonalne[132], które służą mu do komunikacji z innymi ludźmi. Dalsze badania trwają.