MENU
PLEASE WAIT.
Translating to your language...
This can take up to 15 seconds.
Wszystko o feromonach
Badania Naukowe
Forum
Blog
Newsletter
Kontakt

Zapach piersi, jako jedyny matczyny stymulator, kieruje dziecko ku źródłu woni
Varendi H, Porter RH., Children's Clinic of Clinics of Tartu University, Department of Paediatrics, Estonia. heili.varendi@kliinikum.ee
Abstrakt
W poprzednich badaniach, nowo narodzone dzieci umieszczone na piersi matki, chwytały za sutek i ssały go, bez wsparcia z zewnątrz. Co więcej, noworodki preferowały ssać sutek nieumyty, aniżeli alternatywny, z którego usunięto jego naturalny zapach. To badanie sprawdzało wpływ zapachu piersi na ruch noworodkow. Łącznie, obserwowano 22 niemowląt podczas dwóch prób. W próbie pierwszej, wacik zawierający zapach piersi matki położony został 17 cm przed nosem dziecka; w innej próbie zastosowano czysty wacik. Wiecej dzieci przesunęło się w stronę wacika zapachowego, aniżeli czystego, i po niego sięgnęło. Wniosek: Naturalny zapach persi, nie wsparty żadnymi dodatkowymi zachętami ze strony matki, wydaje się być wystarczający do zwabienia i poprowadzenia noworodków do źródła zapachu.
Data publikacji: 04.2001r.


Komentarz Feromony.pl:
Dowód na istnienie feromonu wyzwalającego u ludzi. Noworodki kieruja się instynktem, natomiast dorosłe osoby skutecznie tłumią własne zachowania pierwotne, nie pozwalając na naturalne reakcje na feromony.

« Powrót do wszystkich badań 
Wysyłamy do USA!
Koszt wysyłki do USA to tylko 19,99zł!
Złóż zamówienie teraz, a już za kilka dni będziesz trzymać paczkę w swoich rękach!


Do kolejnej realizacji zamówień pozostało: 14godz:49min
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień w swojej przeglądarce. Rozumiem.