PLEASE WAIT
Translating to your language...
This can take up to 15 seconds.
MENU
MENU
Aktualnie ONLINE:


Patrycja
Relacje, Związek,
Atrakcyjność
NAPISZ TERAZ »
WYŚLIJ EMAIL »

Ewa
Relacje, Biznes,
Pewność siebie
NAPISZ TERAZ »
WYŚLIJ EMAIL »
lub sSkontaktuj się na Messengerze:Zapach piersi, jako jedyny matczyny stymulator, kieruje dziecko ku źródłu woni
Varendi H, Porter RH., Children's Clinic of Clinics of Tartu University, Department of Paediatrics, Estonia. heili.varendi@kliinikum.ee
Abstrakt
W poprzednich badaniach, nowo narodzone dzieci umieszczone na piersi matki, chwytały za sutek i ssały go, bez wsparcia z zewnątrz. Co więcej, noworodki preferowały ssać sutek nieumyty, aniżeli alternatywny, z którego usunięto jego naturalny zapach. To badanie sprawdzało wpływ zapachu piersi na ruch noworodkow. Łącznie, obserwowano 22 niemowląt podczas dwóch prób. W próbie pierwszej, wacik zawierający zapach piersi matki położony został 17 cm przed nosem dziecka; w innej próbie zastosowano czysty wacik. Wiecej dzieci przesunęło się w stronę wacika zapachowego, aniżeli czystego, i po niego sięgnęło. Wniosek: Naturalny zapach persi, nie wsparty żadnymi dodatkowymi zachętami ze strony matki, wydaje się być wystarczający do zwabienia i poprowadzenia noworodków do źródła zapachu.
Źródło: Breast odour as the only maternal stimulus elicits crawling towards the odour source
Data publikacji: 04.2001r.


Komentarz Feromony.pl:
Dowód na istnienie feromonu wyzwalającego u ludzi. Noworodki kieruja się instynktem, natomiast dorosłe osoby skutecznie tłumią własne zachowania pierwotne, nie pozwalając na naturalne reakcje na feromony.


« Powrót do pozostałych badań


Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień w swojej przeglądarce. Rozumiem.