MENU
PLEASE WAIT.
Translating to your language...
This can take up to 15 seconds.
Wszystko o feromonach
Badania Naukowe
Forum
Blog
Newsletter
Kontakt

Kobieca preferencja zapachu dominujących mężczyzn: wpływ cyklu menstruacyjnego oraz związku partnerskiego
Jan Havlicek, S. Craig Roberts and Jaroslav Flegr, Department of Anthropology, Faculty of Humanities, Charles University, Husnikova 2075, 155 00 Prague, Czech Republic
Abstrakt
Zapach ciała ludzkiego może dostarczyć istotnych wskazówek na temat jakości genetycznej potencjalnego partnera seksualnego, statusu reprodukcyjnego i zdrowia. Wśród zwierząt głównym kryterium jest męska dominacja, ale do dnia dzisiejszego nie zostało to zbadane u ludzi. Tutaj pokazujemy, że kobiety w okresie dni płodnych cyklu preferują zapach ciał mężczyzn, którzy otrzymali najwyższe wartości w kwestionariuszu określającym dominację. Zgodnie z teorią mieszanych strategii kojarzenia, te preferencje różnią się w zależności od rodzaju związku, silniejsze są u kobiet płodnych ze stabilnym związkiem, niż u płodnych samotnych kobiet.
Data publikacji: 2005r.


Komentarz Feromony.pl:
Atrakcyjność zapachu ciała mężczyzny idzie w parze ze stopniem jego dominacji. Atrakcyjność zapachu mężczyzn jest zależna od fazy cyklu menstruacyjnego oraz tego czy kobieta znajduje się w związku partnerskim. Kobiety będące w stałym związku preferują mężczyzn dominujących, w okresie dni płodnych. U kobiet samotnych oraz kobiet nie będących w fazie płodnej taka preferencja nie występuje.

« Powrót do wszystkich badań 
Wysyłamy do USA!
Koszt wysyłki do USA to tylko 19,99zł!
Złóż zamówienie teraz, a już za kilka dni będziesz trzymać paczkę w swoich rękach!


Do kolejnej realizacji zamówień pozostało: 15godz:18min
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień w swojej przeglądarce. Rozumiem.