PLEASE WAIT
Translating to your language...
This can take up to 15 seconds.
MENU
MENU
Aktualnie ONLINE:


Patrycja
Relacje, Związek,
Atrakcyjność
NAPISZ TERAZ »
WYŚLIJ EMAIL »

Ewa
Relacje, Biznes,
Pewność siebie
NAPISZ TERAZ »
WYŚLIJ EMAIL »
lub sSkontaktuj się na Messengerze:Na wybór zapachu ludzkiego ciała wpływa płeć oraz orientacja seksualna
Martins Y, Preti G, Crabtree CR, Runyan T, Vainius AA, Wysocki CJ.
Monell Chemical Senses Center, Philadelphia, Pennsylvania 19104, USA. yolanda.martins@flinders.edu.au
Abstrakt
Zapach ludzkiego ciała może przyczyniać się do wyboru partnerów. Jeżeli tak jest, to orientacja seksualna może mieć wpływ na wybór i prawdopodobnie na wytwarzanie zapachów ludzkiego ciała. Aby sprawdzić te hipotezy, heteroseksualni oraz homoseksualni mężczyźni i kobiety wybierali jeden spośród dwóch zapachów pozyskanych z ciał innych heteroseksualnych i homoseksualnych kobiet oraz mężczyzn. Uczestnicy (82 osoby) wybierali między zapachami z (a) heteroseksualnych i homoseksualnych mężczyzn, (b) heteroseksualnych mężczyzn i kobiet, (c) heteroseksualnych i homoseksualnych kobiet i (d) homoseksualnych mężczyzn i kobiet. Rezultaty pokazują, że różnice w zapachu ciała są wyczuwane i reakcja na nie jest zależna od indywidualnej orientacji seksualnej i płciowej.
Źródło: Preference for human body odors is influenced by gender and sexual orientation
Data publikacji: 09.2005r.


Komentarz Feromony.pl:
Homoseksualni mężczyźni i kobiety mieli inne preferencje zapachowe niż kobiety i mężczyźni heteroseksualni. W szczególności, homoseksualni mężczyźni preferowali zapachy homoseksualnych mężczyzn. Zapachy ich ciał były najmniej atrakcyjne dla heteroseksualnych mężczyzn, kobiet oraz homoseksualnych kobiet.


« Powrót do pozostałych badań


Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień w swojej przeglądarce. Rozumiem.