MENU
PLEASE WAIT.
Translating to your language...
This can take up to 15 seconds.
Wszystko o feromonach
Badania Naukowe
Forum
Blog
Newsletter
Kontakt

Na wybór zapachu ludzkiego ciała wpływa płeć oraz orientacja seksualna
Martins Y, Preti G, Crabtree CR, Runyan T, Vainius AA, Wysocki CJ.
Monell Chemical Senses Center, Philadelphia, Pennsylvania 19104, USA. yolanda.martins@flinders.edu.au
Abstrakt
Zapach ludzkiego ciała może przyczyniać się do wyboru partnerów. Jeżeli tak jest, to orientacja seksualna może mieć wpływ na wybór i prawdopodobnie na wytwarzanie zapachów ludzkiego ciała. Aby sprawdzić te hipotezy, heteroseksualni oraz homoseksualni mężczyźni i kobiety wybierali jeden spośród dwóch zapachów pozyskanych z ciał innych heteroseksualnych i homoseksualnych kobiet oraz mężczyzn. Uczestnicy (82 osoby) wybierali między zapachami z (a) heteroseksualnych i homoseksualnych mężczyzn, (b) heteroseksualnych mężczyzn i kobiet, (c) heteroseksualnych i homoseksualnych kobiet i (d) homoseksualnych mężczyzn i kobiet. Rezultaty pokazują, że różnice w zapachu ciała są wyczuwane i reakcja na nie jest zależna od indywidualnej orientacji seksualnej i płciowej.
Data publikacji: 09.2005r.


Komentarz Feromony.pl:
Homoseksualni mężczyźni i kobiety mieli inne preferencje zapachowe niż kobiety i mężczyźni heteroseksualni. W szczególności, homoseksualni mężczyźni preferowali zapachy homoseksualnych mężczyzn. Zapachy ich ciał były najmniej atrakcyjne dla heteroseksualnych mężczyzn, kobiet oraz homoseksualnych kobiet.

« Powrót do wszystkich badań 
Wysyłamy do USA!
Koszt wysyłki do USA to tylko 19,99zł!
Złóż zamówienie teraz, a już za kilka dni będziesz trzymać paczkę w swoich rękach!


Do kolejnej realizacji zamówień pozostało: 15godz:19min
Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień w swojej przeglądarce. Rozumiem.