Pytania? Dzwoń teraz:
801 011 792
Wszystko o feromonach
Badania Naukowe
Forum
Blog
Sklep »
Kontakt
MENU
Opinie klientów »
Badania Naukowe »       
Gwarancja »
Forum »
SKLEP »
Kontakt »
aktualnie znajdujesz się na podstronie:
www.feromony.pl » Wszystko o feromonach » Homoseksualizm
homoseksualizm
 Czy istnieją feromony dla homoseksualistów?
Feromony a homoseksualność
Orientacja seksualna pojawia się u ludzi we wczesnym okresie dojrzewania, gdy w większości nie mają jeszcze za sobą żadnych doświadczeń seksualnych. Od lat toczy się spór, czy na rozwój orientacji seksualnej człowieka wpływają czynniki biologiczne, psychologiczne, społeczne czy też wszystkie jednocześnie. Liczne eksperymenty prowadzone w wielu krajach miały udowodnić co jest przyczyną takiej a nie innej orientacji seksualnej u ludzi.

Badanie z 2009r.[139] wykazało, że mężczyźni homoseksualni silniej reagują na Androstenon w porównaniu z mężczyznami heteroseksualnymi. Orientacja seksualna ma więc wpływ na percepcję zapachu i feromonów.

Szwedzcy naukowcy, Ivanka Savić i Per Lindström, neurobiolodzy z Karolinska Institutet, badali anatomię mózgu w kontekście seksualności. Zauważyli, że mózgi homoseksualnych mężczyzn funkcjonują jak mózgi heteroseksualnych kobiet, a mózgi homoseksualnych kobiet funkcjonują jak mózgi heteroseksualnych mężczyzn (aktywowana jest ta sama część mózgu). Inne badanie, z 2014 roku, wykazało z kolei, że homoseksualni mężczyźni reagują na zapach innych mężczyzn tak, jak heteroseksualne kobiety, a homoseksualne i biseksualne kobiety reagują na zapach innych kobiet tak, jak heteroseksualni mężczyźni.

Na podstawie wyników swych badań poinformowali również, że znaleźli dwa ludzkie feromony, odpowiedzialne za orientację seksualną. Zespół badaczy zajmował się dwoma ludzkimi związkami biochemicznymi: Androstadienonem znajdującym się w męskim pocie oraz Estratetraenolem, obecnym w kobiecym moczu. Dr Savic wykazała, że Androstadienon (pochodna testosteronu) silnie aktywuje mózg kobiet. Podobnie było z Estratetraenolem, pochodną żeńskich hormonów płciowych, estrogenów. Pobudzała ona mózgi panów. Szwedzcy badacze zdecydowali się więc pójść o krok dalej i sprawdzić, czy wpływ feromonów zależy tylko od płci, czy też i od orientacji seksualnej.

Do eksperymentu zaproszono 36 osób - 12 heteroseksualnych kobiet i 24 mężczyzn, połowę hetero- i połowę homoseksualnych. Początkowo dano im do powąchania próbki zwykłych zapachów, np. lawendy czy cedru. Badania przeprowadzone za pomocą rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej pokazały, że w ich mózgu ulegały wówczas pobudzeniu ośrodki związane ze zmysłem węchu.

W drugiej części eksperymentu uczestnikom podsuwano pod nos probówki zawierające feromony, czyli Androstadienon i Estratetraenol. Okazało się, że tym razem pobudzeniu uległa nie kora węchowa, ale fragment innego ośrodka w mózgu - tzw. podwzgórza, które to właśnie odgrywa bardzo ważną rolę w zachowaniach seksualnych.

W przypadku heteroseksualnych kobiet i mężczyzn reakcja była spodziewana. Podwzgórze kobiet zareagowało na Androstadienon, a mężczyzn na Estratetraenol. Inaczej jednak było w przypadku gejów. Okazało się, że ich mózg nie został pobudzony przez estrogeny, ale, podobnie jak u pań, reagował na pochodną testosteronu - zupełnie inaczej niż u heteroseksualnych mężczyzn. Oznacza to, że homoseksualni mężczyźni reagują na feromony drugiego mężczyzny. To bardzo ważne badanie! Cześć osób komentuje te badania, twierdząc, że jest to dowód na to, że homoseksualność jest uwarunkowaniem biologicznym (jest wrodzona) a nie wyborem (nabyta w trakcie życia). Niemniej, możliwa jest też teza przeciwna - że mózg w trakcie życia wytworzył silne skojarzenie pomiędzy atrakcyjnością tej samej płci i jej zapachem (lub niechęcią do płci przeciwnej w wyniku przeżytej traumy).

Inne badanie przeprowadzone przez szwedzkich badaczy udowodniło, że homoseksualne kobiety reagują na stymulację Androstadienon poprzez sieci węchowe, a nie przez przednią część podwzgórza mózgu. Gdy wąchany był Estratetraenol, wykorzystywane były rejony węchowe i podobnie jak u heteroseksualnych mężczyzn, częściowo wykorzystywana była przednia część podwzgórza.

Rezultaty uzyskane dzięki zastosowaniu Estratetraenolu były więc zbliżone do zaobserwowanych wśród heteroseksualnych mężczyzn, niż heteroseksualnych kobiet. Kobiety homoseksualne reagowały na Estratetraenol jak heteroseksualni mężczyźni. Oznacza to, że kobietę homoseksualną pobudzają feromony innej kobiety. Zauważono w tym badaniu również, pot homoseksualnych kobiet posiada inny zapach niż kobiet heteroseksualnych, prawdopodobnie ze względu na odmienność głównego układu zdolności tkankowej (MHC).

Na podstawie swych badań Szwedzi potwierdzili więc, że po pierwsze, nasz mózg reaguje różnie na feromony w porównaniu ze "zwykłymi", znanymi nam zapachami, po drugie, wyniki eksperymentów wskazały na powiązanie pomiędzy orientacją seksualną, a mózgiem.

O reakcji lub braku reakcji na konkretne związki chemiczne decyduje zatem nie płeć biologiczna, ale orientacja seksualna. Było to odkrycie niezwykle ważne, gdyż potwierdza tezę o różnicach w budowie i funkcjonowaniu mózgów osób hetero- i homoseksualnych, a pośrednio świadczy o tym, iż orientacja seksualna jest cechą biologiczną.

Inne dowody
Szwedzkie eksperymenty zostały z tym samym skutkiem powtórzone przez zespół neurofizjologa Charlesa Wysockiego w Filadelfii. Ten przebadał 82 osoby (mężczyzn homo- i heteroseksualnych oraz kobiety heteroseksualne), którym podano jeden spośród dwóch zapachów pozyskanych z ciał innych heteroseksualnych i homoseksualnych kobiet oraz mężczyzn.

Było to badanie uwzględniające więcej czynników i pozwoliło stwierdzić, że homoseksualni mężczyźni preferują zapachy homoseksualnych mężczyzn, a nieco słabiej reagowali na te od dawców heteroseksualnych. Zapachy ich ciał były natomiast najmniej atrakcyjne dla heteroseksualnych mężczyzn oraz homoseksualnych kobiet.

Reasumując, homoseksualni mężczyźni i homoseksualne kobiety mają inne preferencje zapachowe niż kobiety i mężczyźni heteroseksualni, a feromony okazały się substancjami stymulującymi komunikację nie tylko wewnątrzgatunkową, ale też wewnątrzorientacyjną. Oznacza to, że osoby homoseksualne inaczej reagują na zapach niż osoby heteroseksualne - homoseksualnego mężczyznę przyciągają feromony mężczyzny, a homoseksualną kobietę przyciągają feromony innej kobiety!

Więcej badań znaleźć możesz na podstronie Badania naukowe:
Na wybór zapachu ludzkiego ciała wpływa płeć oraz orientacja seksualna »
Reakcja mózgu na domniemane feromony homoseksualnych mężczyzn »
Reakcja mózgu na domniemane feromony u homoseksualnych kobiet »

Jakie więc stosować feromony jeśli jestem gejem lub lesbijką?

Nie ważne, czy jesteś gejem, czy też lesbijką - zawsze stosuj feromony jak w przypadku osób heteroseksualnych. Dlaczego? Otóż, nawiązując do powyższych badań, liczy się nie to, jak Ty postrzegasz innych, ale to jak czują Cię inni. Na gejów działać będzie pobudzająco zapach innego mężczyzny, a więc feromony męskie, natomiast lesbijki pobudzać będzie zapach innej kobiety, a więc feromony kobiece.

A więc:
  • jeśli jesteś mężczyzną homoseksualnym lub biseksualnym - stosuj feromony dla mężczyzn - będziesz w ten sposób pobudzać homoseksualnych mężczyzn,
  • jeśli jesteś kobietą homoseksualną lub biseksualną - stosuj feromony dla kobiet - będziesz w ten sposób pobudzać homoseksualne kobiety.

Wybierz feromony idealne dla Ciebie - przejdź do sklepu.


Komentarze:
"Jak to się dzieje, kiedzy męzczyzna heteroseksualny, mający rodzinę, w wieku średnim i starszym odkrywa w sobie skłonności homoseksualne, jest to sprzeczne z tezą naukową, że orientacja seksualna jest cechą biologiczną czyli powinna być stabilna a jednak z upływem czasu się zmienia. Nie wiem tylko z homoseksualnej osoby może być zmiana na heteroseksualną ? Biologia winna działać chyba w obie strony, to by było jakieś logiczne wytłumaczenie. Zapraszam do rozwiązywania tej łamigłówki he he,.... Sylwaxxl" to nie jest łamigłówka,tylko wpływ społeczeństwa...dawniej homoseksualizm był w ogóle nie rozumiany i stad teraz tyle małżeństw zawartych z rozsądku...jak wróci tzw "bykowe" to liczba takich małżeństw znów wzrośnie...
miguel, miguelzadroga@o2.pl 13:15, 14 lutego 2010
IP: 89.79.82.168
 
Interesujące ja jestem gejem i myślę że by było super jak bym zwiększył w swoim organizmie wydalenie feromonów miałbym większe powodzenie można tą wiedzę jakoś wykorzystać ;-)tylko jeśli geje reagują silniej na zapach gejów to może lepiej jak bym tylko zwiększył zapach swoich własnych feromonów to by było świetne.
Dawid:-), 02:54, 25 listopada 2009
IP: 94.254.156.232
 
Jak to się dzieje, kiedzy męzczyzna heteroseksualny, mający rodzinę, w wieku średnim i starszym odkrywa w sobie skłonności homoseksualne, jest to sprzeczne z tezą naukową, że orientacja seksualna jest cechą biologiczną czyli powinna być stabilna a jednak z upływem czasu się zmienia. Nie wiem tylko z homoseksualnej osoby może być zmiana na heteroseksualną ? Biologia winna działać chyba w obie strony, to by było jakieś logiczne wytłumaczenie. Zapraszam do rozwiązywania tej łamigłówki he he,....
Sylwaxxl, 14:51, 13 listopada 2009
IP: 89.228.153.72
 
nigdy nie zagłębiałem się w tą tematykę. Zawsze sądziłem że w związkach homoseksualnych jest podział na role on ona.... ale przyznaję że bladego pojęcia w tej kwestii nie mam pozdrawiam
P67, 16:54, 29 października 2009
IP: 94.75.65.44
 
@ P67 - w związkach homo nie ma podziału na on, ona. U nas np w skrócie jest tak: moja dziewczyna gotuje obiady i naprawia komputery, a ja robię różnego rodzaju remonty i drobne naprawy i szykuję śniadania i kolacje. A w łóżku - jak wypadnie ;)
nini, 18:58, 10 września 2011
IP: 83.26.109.105
 

Zamieść swój komentarz »

Przedstawione komentarze są subiektywnymi poglądami internautów.
Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy.


 

O feromonach | Feromony - porównanie produktów | Nasza oferta | Gwarancja satysfakcji | Czas realizacji | Dyskretna paczka | Opinie klientów | Napisz do nas

Inter Technologie Polska. Feromony od 1997 roku.
www.feromony.pl

zamknij
 
imieniny
Dziś obchodzimy imieniny Eulalii i Modesta. Ci szczęściarze kupują u nas 15% taniej! Masz imieniny? Zrób sobie prezent! »
zamknij

Znajdź nas na Facebooku:


Znajdziesz nas w Google+


Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies.
Wykorzystame logotypy i inne znaki graficzne są własnością odpowiednich marek i wykorzystane zostały za zgodą właścicieli lub ich rezprezentantów.
[x] Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień w swojej przeglądarce. Rozumiem.
ZAMÓW TELEFONICZNIE:  71 718 32 01